Kuulumisia koiriemme arjesta

4.-6.10.2013 ALMAn syyspäivät

Aivan mahtavat syyspäivät on vietetty. Syyspäivillä oli hirmusen paljon ihania muutti henkisiä ihmisiä, mukavaa puuhastelua ja rentoa meininkiä.

Tuskin maltamme odottaa talvipäiviin asti Leveä hymy. Täytyy myöntää, että aivan huippu porukkaa osallistuu noille yhdistyksen "leireille". Iso kiitos leiritiimille, jotka olivat panostaneet ja nähneet paljon vaivaa leirin onnistumisen eteen. Ja hyvinhän ne oli onnistunutkin.

Leirillä tapahtui myös ihana yllätys nimittäin olimme todistamassa kosintaa Sydän. Pari on aikoinaan tututstunut toisiinsa juuri yhdistyksen syyspäivillä, tänä vuonna kosinta... ...olisko ensi vuonna häät?? Silmänisku

Koiruudemme yllättivät taas kerran positiivisesti Cool. No Devihän nyt on kotonaan missä vaan, mutta Lola ja Dino yllättivät superisti. Mökillä ollessamme Lola on huutanu, kiljunu ja kiskonut leiriketjussa ollessaan, mutta tuolla tyttö oli todella sievästi kuin vanha tekijä. Ihana LOLA Sydän. Dino joka normaalisti hieman möykkäröi kaikille koirille, niin osasipa herrakin olla melko korrektisti leirillä eikä mitään turhia öykkäröintejä nähty. Hyvä DINO!!! Leveä hymy

Elikkäs kaikin puolin onnistunut reissu. Koirat vetivät hienosti, Lola kiskoi ekaa kertaa yksin kikkaria ja vielä vieraan ihmisen ajamana. Hieno tyttö!! Todella hyvällä fiiliksellä (tosin hirmu väsyneenä) lähdimme leiriltä kotio... Cool

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

14.05 | 00:02

Hei,
Voisitko olla minuun yhteydessä sähköpostitse?
amarokodin.malamutes@hotmail.com

Terkuin Heta

...
12.05 | 14:15

Hei!

Onko vielä vapaita urospentuja?

Yst.terv. Anne ja Benjamin

...
28.05 | 10:56

Onnea teidän upealle kennelille menestyksestä. Olette sen ERInomaisesti ansainneet! :)

...
08.05 | 21:28
Etusivuni on saanut 12
Tykkäät tästä sivusta